Złomowanie to etap, który nieuchronnie czeka każdy pojazd mechaniczny poruszający się po drodze. Złomowanie może być niezwykle emocjonalne, jeśli jesteśmy do samochodu przyzwyczajeni – w wielu przypadkach okazuje się jednak, że nie ma lepszej opcji. Warto pamiętać, żeby złożyć wypowiedzenie OC po złomowaniu. Jak się do tego zabrać?
Jak złożyć wypowiedzenie OC po złomowaniu?
Złomowanie samochodu to naturalny etap dla każdego pojazdu. Złomowanie może być następstwem całkowitej szkody i zniszczenia samochodu, ale też jest stanu w wyniku wieloletniej eksploatacji. W wielu przypadkach mechanicy nie chcą podejmować się napraw starych samochodów, lub też naprawy przewyższają ceną wartość samego pojazdu. W takiej sytuacji złomowanie wydaje się być najrozsądniejszą opcją. Warto również mieć świadomość, że złomowanie ( w autoryzowanych stacjach) wiąże się z zarobkiem – za oddanie samochodu do złomowania otrzymamy kilkaset złotych. Złomując samochód, warto jednak zwrócić uwagę na kwestie związane z OC. Czy wypowiedzenie OC po złomowaniu jest możliwe? Czy przysługują nam pieniądze? Tak!
Wypowiedzenie OC po złomowaniu – krok po kroku
Aby w sposób legalny złomować samochód i mieć podstawę do wypowiedzenia OC po złomowaniu, musimy udać się do legalnej stacji demontażu. Musimy mieć przy sobie dowód osobisty, dowód rejestracyjny, tablice samochodu, kartą pojazdu. Po złomowaniu otrzymamy odpowiednie zaświadczenie. Zaświadczenie to, wraz z wypełnionym zaświadczeniem, składa się w towarzystwie ubezpieczeniowym, gdzie zakupione było OC. Zwrot pieniędzy będzie adekwatny do dni, które pozostały do końca umowy OC. Warto również wspomnieć, że jeśli oddajemy do złomowania samochód bez ważnej polisy OC, musimy liczyć się z karami finansowymi nakładanymi przez UFG.
Comments are closed.