Każdego dnia niezliczona ilość osób na całym świecie usuwa z swojego ciała zbędne owłosienie z najróżniejszych części ciała. Ci wszyscy ludzie używają depilacji czasowej, która nie daje permanentnych efektów. Stosują oni depilacje żyletkami, gorącym woskiem czy też specjalnymi depilatorami. Po czasie muszą powtarzać swoją ,,rutyne” co bywa problematyczne, ale i bolesne. Wyjściem z tej sytuacji jest proces depilacji laserowej.

Charakterystyka procesu depilacji laserowej

Depilacja laserowa to przede wszystkim permanentny zabieg. Gdy zostanie prawidłowo przeprowadzony dana osoba już nigdy w życiu nie będzie musiała się golić w danym miejscu, w którym zabieg został wykonany. To podstawowa cecha jaka różnicuje depilacje laserową od innych metod depilacyjnych.

Wszystko odbywa się za sprawą odpowiednio dobranego lasera. Emituje on wiązkę światła o określonej długości fali naświetlając skórę człowieka. Mogą to być łydki, uda, okolice bikini, pachy czy nawet broda – nie ma tutaj reguł i przeciwwskazań. Wiązka światła trafia do melaniny będącej ludzkim barwnikiem. To ona przekształca energie świetlną w cieplną nagrzewając się. Nagrzana melanina uszkadza cebulki włosa, które są odpowiedzialne za proces ich wytworzenia. Jest to oczywiście główny cel zabiegu – zniszczona cebulka włosa nie wyprodukuje już włosów dając efekt gładkiej skóry na zawsze! Najnowsze lasery maksymalizują komfort zabiegu równocześnie chłodząc skórę osoby poddawanej zabiegowi. Dzięki temu nie dostrzega ona dyskomfortu i nieprzyjemnego uczucia gorąca na powierzchni ciała poddawanej zabiegowi. 

Sprawdź: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-szczecin/

Depilacja laserowa w Szczecinie

Specjalistyczne lasery dostępne są w najlepszych salonach rozrzuconych po całej Polsce. Największe ich skupisko występuje w dużych miastach takich jak Szczecin. Warto jest udać się do profesjonalistów, którzy znają się na rzeczy i przeprowadzą dokładny wywiad. Tylko wtedy można mieć pewność co do jakości zabiegu i zabezpieczenia, że po wykonaniu określonej liczby zabiegów włosy nie odrosną.

Comments are closed.