Nie musimy wyjeżdżać daleko za miasto, by cieszyć się zielenią i ciszą. Przydomowy ogród może stać się idealną oazą do relaksu – wystarczy zrealizować konkretny pomysł na zabudowę tarasu. Szeroki wybór mebli i dodatków sprawia, że możliwe jest wykreowanie przestrzeni idealnie dopasowanej do konkretnych potrzeb. Jakie rozwiązani okażą się strzałem w dziesiątkę?

Pomysł na zabudowę tarasu przy pomocy pergoli

Chcąc stworzyć nowoczesną przestrzeń wypoczynkowa, warto wykorzystać pomysł na zabudowę tarasu z wykorzystaniem eleganckiej pergoli. Nowoczesne pergole to zabudowanie, które ochroni zarówno przed silnym słońcem, jak i spojrzeniami sąsiadów. Pergole wznoszone są modułowo z elementów aluminiowych. Dzięki modułowej konstrukcji możliwe jest zadaszenie wybranej przestrzeni. Pergole precyzyjnie wyznaczają obszar wypoczynkowy, w ich cieniu warto postawić wybrany komplet wypoczynkowy. Uwagę zwraca dach pergoli, który wykonany jest z aluminiowych listew. Listwy obracają się wokół własnej osi, co pozwala na regulowanie ilości światła wpadającego pod pergolę. Dodatkowo taki pomysł na zabudowę tarasu może być uzupełniony o rolety boczne i frontowe. Ich zadaniem jest ochrona przed silniejszymi podmuchami wiatru, jak również przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów.

Pomysł na zabudowę tarasu – meble technorattanowe

Jakie meble ustawić w cieniu pergoli? Wśród licznych propozycji, warto zwrócić uwagę na meble technorattanowe. Kolekcje tego typu są bardzo rozbudowane: znajdziemy w nich leżanki ogrodowe, stoły, stoliki, kosze ogrodowe, donice. Meble technorattanowe cenione są za wygląd, świetne parametry techniczne, ale też wysoką odporność na uszkodzenia. Meble technorattanowe są niezwykle lekkie – jest to zasługa zastosowania aluminiowych stelaży. Atutem mebli tego typu jest również fakt, że są to meble dostępne w kilku wariantach kolorystycznych.

Comments are closed.