Zdecydowana większość z nas podczas remontu kuchni decyduje się na wymianę klasycznej kuchenki gazowe na płytę indukcyjną. Kuchnie indukcyjne pozwalają na unowocześnienie wnętrza, ale również na eliminację gazu z mieszkania. Kuchnia taka wymagać będzie odpowiednich garnków. Jakie garnki na indukcję wybrać?

Dopasuj garnki na indukcję do kuchenki

Jak rozpoznać garnki na indukcję wśród wielu dostępnych kompletów? Okazuje się, że to całkiem proste – na opakowaniach kompletów garnków musimy znaleźć symbol cewki indukcyjnej. Dzięki temu nie będzie wątpliwości, czy konkretny zestaw będzie odpowiedni do naszej kuchni. Szukając wymarzonego kompletu, warto też mieć na uwadze, że garnki powinny mieć średnicę dna zbliżoną do średnicy pól grzewczych na kuchence. Pozwoli to na zminimalizowanie strat ciepła.

Garnki na indukcję ze stali nierdzewnej

Garnki na indukcję oferowane są w kompletach, składających się z kilku lub kilkunastu elementów. Pamiętajmy, że pokrywki liczone są jako osobne elementy kompletu! Wśród najchętniej wybieranych wymienia się garnki ze stali nierdzewnej 18/10, które zabezpieczono przed korozją, działaniem wysokich temperatur czy odkształcaniem. Garnki stalowe zachowują doskonały wygląd przez wiele lat, są więc też ozdobą nowoczesnych kuchni. W przypadku garnków dedykowanych na płyty indukcyjne uwagę zwraca ich dno – wielowarstwowe dno składa się m.in. ze specjalistycznego dysku, którego zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła. Uwagę zwracają również dodatki: garnki tego typu uzupełnia się o profilowane uchwyty i rączki, jak również o pokrywki wykonane ze szkła hartowanego. Atutem garnków są również wewnętrzne miarki do odmierzania płynów oraz cedzaki i lejki, umożliwiające wygodne zlewanie płynów.

 

 

Comments are closed.

ix.pl https://abweb.com.pl/w-poszukiwaniu-idealnego-wnetrza-meble-loftowe-jako-mistrz-przestrzeni/ lerliteargentina.com