Planując urządzenie kuchni nie skupiajmy się tylko na wyglądzie, ponieważ nie jest on najważniejszy. Odpowiedzmy sobie na pytanie odnośnie tego, jak ustawić gotowy zestaw mebli kuchennych? Tylko dzięki temu uda nam się urządzić praktyczne i ergonomiczne pomieszczenie kuchenne.

Jednorzędowy, gotowy zestaw mebli kuchennych

Może dobrą propozycją do naszej kuchni będzie układ jednorzędowy, na jednej ścianie? W jakich miejscach najlepiej sprawdzi się takie ustawienie mebli? W małej lub też dużej, ale podłużnej i wąskiej. Trzeba przyznać, że jest to najmniej skomplikowane rozstawienie mebli, które można spotkać w wielu miejscach. Takie ustawienie mebli warto zastosować także w kuchniach połączonych z salonem.

Kuchnia w kształcie litery U

Gotowy zestaw mebli kuchennych można ustawić na kształt litery U. Jest to doskonała propozycja, która świetnie skraca odległości pomiędzy poszczególnymi strefami w kuchni. Można dzięki temu liczyć na usprawnienie wszystkich prac kuchennych. Meble w takim kształcie świetnie odnajdują się w przestronnych i dużych pomieszczeniach. Takiego rozwiązania nie można stosować w małych kuchniach,

Uniwersalna litera L

Meble rozmieszczone w kształcie litery L, to jedna z najbardziej uniwersalnych propozycji. Sprawdza się w małych i dużych kuchniach, jak również tych o nietypowych rozmiarach. Świetnie pasuje do kuchni otwartej na pokój dzienny. Jeżeli jednak mamy do czynienia z długim i wąskim pomieszczeniem, lepiej zrezygnować z tego typu rozstawienia mebli kuchennych. 

Comments are closed.