Choć drukarka laserowa jest dość powszechnie spotykanym urządzeniem, szczególnie w biurach, to jednak nawet osoby używające jej na co dzień, mają często kłopoty z tym, jak się powinno wybierać i kupować do niej tonery. Na co warto wtedy zwracać uwagę?

Toner oryginalny czy zamiennik?

Podstawową sprawą, gdy kupuje się tonery do drukarek, jest to, czy lepszym wyborem będzie wersja oryginalna, sygnowana odpowiednim logo przez producenta, czy też może jednak zamiennik, który takiego loga, a co za tym idzie, gwarancji producenta nie posiada. Czym się te dwie wersje charakteryzują?

Toner oryginalny to oczywiście produkt o wiele droższy, lecz jednocześnie pewniejszy. Kupując go, ma się gwarancje, że będzie on po pierwsze bezpieczny dla drukarki, a także, że będzie maksymalnie wydajny.

Czym natomiast cechuje się zamiennik? Oczywiście z powodu produkcji bez licencji, jest on produktem tańszym. Niestety wraz z niską ceną idzie również niska jakość, czego często efektem jest słaba wydajność takiego tonera, a także wysokie ryzyko brudzenia nim drukowanych kartek.

Czy warto wybrać toner regenerowany?

Jak się jednak okazuje, toner oryginalny i zamiennik, to nie jedyne możliwości wyboru, jeśli chodzi o zakup tego elementu eksploatacyjnego do drukarki. Jeszcze jednym bardzo ciekawym rozwiązaniem jest toner regenerowany. Czym on jest i jakie ma cechy szczególne?

Model regenerowany to taki, który po zużyciu ponownie zostaje nabity tonerem. Czy warto korzystać z takiego rozwiązania? Wszystko tak naprawdę zależy od fachowości zakładu, który przeprowadzać będzie regenerację, ponieważ można to zrobić bardzo profesjonalnie, lecz również i niezbyt poprawnie. Generalnie jednak jest to bardzo dobry pomysł.

Podstawowe parametry dobrego tonera

Jeśli mimo wszystko nie chce się kupować zamiennika, lub też wersji regenerowanej i interesują nas jedynie oryginalne tonery do drukarek, warto się dowiedzieć tego, jakimi one konkretnie powinny się charakteryzować cechami. Na co się powinno zwracać uwagę, gdy kupuje się toner do drukarki?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest oczywiście to, aby dany toner pasował do posiadanej drukarki. Żeby być tego pewnym, trzeba po pierwsze poznać model posiadanego sprzętu, a następnie odnaleźć go na opakowaniu tonera. Drugą bardzo ważną sprawą jest to, czy kupuje się toner kolorowy, czy też czarno biały. Z reguły w drukarkach laserowych korzysta się z tonera czarno białego, więc taki też powinno się nabyć.

Ostatnią sprawą podczas kupowania tonera jest to, czy wybrać model wydajny i przez to drogi, czy też może jednak tańszy, lecz starczający na nieco mniej wydrukowanych stron.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl.

Comments are closed.