Zabawki tworzone dla maluchów mają im zapewnić przede wszystkim rozrywkę. Sprawdzają się do tego różnego rodzaju pluszaki i grzechotki. Najmłodsze dzieci zazwyczaj nie są w tym temacie zbyt wybredne i zadowolą się każdą kolorową i świecącą zabawką. Jednak podczas zabawy dziecko może jednocześnie się rozwijać. Dlatego poza prostymi zabawkami powinniśmy zachęcać malucha do korzystania z edukacyjnych zabawek takich jak puzzle czy układanki. Odpowiednie zabawki dla dziecka powinny być kolorowe i przyciągać uwagę, aby zaciekawić malucha, oraz wykonane z trwałych materiałów by nie ulegały szybko zniszczeniu. To my jako rodzice zdecydować musimy, co będzie najlepsze dla naszej pociechy, a zabawki edukacyjne to doskonały wybór.

Drewniane puzzle – trwałe i rozwijające zabawki

Układanie puzzli to rozrywka znana od dawna i będąca hobby wielu osób. Jako dorośli szukamy coraz ciekawszych i wymagających zestawów do układania na wielogodzinne sesje. To, co zapewnia rozrywkę nam, może też być doskonałą formą zabawy dla naszego dziecka. Puzzle drewniane pobudzą ciekawość, rozwiną koordynację wzrokowo- ruchową i koncentrację. Zabawa puzzlami nauczy malucha cierpliwości, logicznego myślenia i wzmocni wiarę we własne możliwości. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać puzzle do wieku dziecka, ponieważ zbyt trudne zadanie może go nie zaciekawić i zniechęcić to tej formy zabawy. Dla najmłodszych układanki muszą składać się kilku prostych elementów z ciekawymi, kolorowymi wzorami takimi jak np. zwierzątka.

Układanki drewniane – nauka przez zabawę

Udowodniono, że nauka przez zabawę jest dla dzieci dużo skuteczniejsza. Podczas gier i zabaw edukacyjnych maluch przyswaja bardzo szybko nowe umiejętności, rozwijając wszystkie zmysły oraz ćwiczy sprawność manualną i zręcznościową. Przykładem takiej zabawki mogą być układanki drewniane, które rozwijają  kreatywność i wyobraźnię oraz uczą rozpoznawać kształty i kolory. Jeżeli jesteś rodzicem, na pewno zależy Ci na prawidłowym rozwoju dziecka i jak najlepszym przygotowaniu go trudów otaczającego nas świata. Nasz sklep internetowy z zabawkami edukacyjnymi Edukatorek posiada pełną ofertę bezpiecznych, ciekawych i rozwijających zabawek dla Twojego dziecka.

Comments are closed.

https://pobauditpanel.org https://raildude.pl https://bombchat.org