Jeszcze do niedawna powtarzano, że jedyną skuteczną metodą na walkę z odkładającą się tkanką tłuszczową są przede wszystkim intensywne ćwiczenia fizyczne oraz dopasowane do potrzeb diety. Dzisiaj specjaliści przekonują, że medycyna daje jeszcze jedno rozwiązanie – aparat do kriolipolizy pozwoli na skuteczny ubytek tkanki tłuszczowej bez dodatkowego wysiłku. Jak to możliwe?

Nowoczesny aparat do kriolipolizy

Kriolipoliza jest zabiegiem stosowanym z powodzeniem od wielu lat – zabieg ten polega na schładzaniu wybranych partii ciała, w wyniku czego uszkadzane są komórki tłuszczowe (proces ten to właśnie lipoliza). Odpowiednie dopasowanie długości trwania zabiegi i jego częstotliwości pozwala na zredukowanie tkanki tłuszczowej i znaczne poprawienie sylwetki. Aparat do kriolipolizy to rewolucyjne urządzenie, dzięki któremu możliwe jest modelowanie ciała bez zbędnych ćwiczeń. Dodatkowo metoda ta jest wysoce bezpieczna i skuteczna, przez co istnieje niewiele przeciwwskazań do tego zabiegu. 

Jak przebiega sam zabieg kriolipolizy?

Godzinny zabieg nie wymaga specjalistycznego przygotowania czy dodatkowych badań, chociaż osoba wykonująca zabieg może przeprowadzić z nami podstawowy wywiad lekarski. Aparat do kriolipolizy posiada specjalną głowicę, która przykładana jest do wybranej partii ciała (brzuch, uda lub pośladki) i która zasysa skórę. Poprzez długotrwałe oddziaływanie niską temperaturą na skórę możliwe jest trwałe uszkodzenie komórek tłuszczowych, które po jakimś czasie trafiają do układu limfatycznego i są usuwane z organizmu. Zabiegi kriolipolizy powinny być wykonywane w odstępie kilku tygodni od siebie – w tym czasie organizm ma czas na usunięcie martwych komórek tłuszczowych, a my sami jesteśmy w stanie ocenić efekty zabiegu i zadecydować wspólnie ze specjalistą o konieczności jego powtórzenia. 

Comments are closed.