Podczas realizacji budowy własnego domu, konieczne jest wybranie i montaż stolarki okiennej. Współcześnie wielu inwestorów wybiera ciepłu montaż okien. Czym jest ta metoda? Czy daje ona lepsze efekty termoizolacji? Co warto wiedzieć o ciepłym montażu?

Dlaczego ciepły montaż okien cieszy się tak dużym zainteresowaniem?

Okna pełnią wiele ról – najważniejsza to oczywiście skuteczna ochrona przed chłodem, ale też zmiennymi warunkami atmosferycznymi, wpływanie na estetyk fasady domu i jego wnętrza. Dzięki oknom w naturalny sposób można doświetlić wnętrza, co poprawia ich odbiór. Szukając idealnych okien do wyboru mamy nowoczesne okna PCV, jak również okna drewniano-aluminiowe, odznaczające się doskonałym wyglądem. Wielu klientów pyta również o okna panoramiczne i wielkoformatowe – są one wykorzystywane w nowoczesnej architekturze, pozwalają na urozmaicenie bryły domu, otwarcie go na naturę wokół. Chcąc w jak najlepszy sposób wykorzystać wybrane okna, warto rozważyć ciepły montaż okien. Metoda ta opiera się na montażu okien w warstwie ocieplenia, dzięki czemu uzyskiwane są znacznie lepsze parametry ochrony termicznej. Czym jeszcze ciepły montaż okien różni się od klasycznego montażu?

Czy ciepły montaż okien jest skomplikowany?

Ciepły montaż okien wymaga nie tylko precyzji, ale też zastosowania odpowiednich materiałów. W przeciwieństwie do klasycznego montażu, w tej metodzie nie jest wykorzystywana pianka poliuretanowa. Zamiast tego monterzy wykorzystują profile termoizolacyjne i nośne, szybkowiążący klej, taśmę rozprężną, podkład gruntujący. Aby montaż przebiegał bez zakłóceń, warto dokładnie wymierzyć otwory w ścianach budynku, jak również zamówione okna – pozwoli to uniknąć większych kosztów wymiany, jeśli cokolwiek jest źle wymierzone.

Comments are closed.