Kupowanie ubranek dla dzieci może być niesamowicie przyjemne, ale może też przyprawić o ból głowy. Niezliczona ilość materiałów, kolorów i faktur – jak się w tym wszystkim połapać? Dziecięce ubranka są naprawę urocze, witryny sklepowe kuszą by kupić wszystko, co na nich widnieje. Jako świadomi konsumenci musimy jednak zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale również jakość.

Ubranka idealne dla najmłodszych, czyli pierwszy miesiąc po porodzie

Najtrudniej wybrać odpowiednie ubranka dla tych najmniejszych maleństw, czyli noworodków. Te ubranka muszą być naprawdę wyjątkowe, maksymalnie miękkie, delikatne i wygodne. Uwagę należy zwrócić na materiały (bawełna i bambus sprawdzą się tutaj świetnie), ale również na wykonanie. Producenci mają różne pomysły na garderobę najmłodszych. Hitem jest na przykład body zapinane kopertowo – nie trzeba go przekładać przez głowę maluszka, co jest naprawdę trudne w pierwszych tygodniach życia. Metki również są zbędne! Nawet nas dorosłych niejedna metka porządnie wkurzyła, a co mają dopiero powiedzieć noworodki, które mają tak delikatną skórkę. Niektórzy producenci zdecydowali się więc na metki, które są nadrukowane na ubranku. Jest to zdecydowanie lepszy sposób na oznaczenie marki. Jako pierwsze body bardzo dobrze sprawdzą się te bezszwowe, które nie będą uciskać maluszka w żadnej pozycji.

Bawełna organiczna, a może bambus?

Praktycznie wszystkie ubranka dla dzieci są wykonane głównie z bawełny. Dla starszych niemowląt jak najbardziej można już wybierać ubranka z dodatkiem wiskozy czy elastanu. Najmłodsi będą jednak najszczęśliwsi nosząc ubranka z bawełny organicznej lub bambusu. Są to materiały, które powinny być wykorzystywane również w produkcji bielizny dla dzieci w każdym wieku. Postawienie na materiały, które są antyalergiczne zawsze będzie dobrym pomysłem, ponieważ skóra dzieci bywa niesamowicie delikatna i skłonna do powstawania zmian skórnych. Naturalne tkaniny to zawsze najlepszy wybór.

Dzieci muszą mieć wygodnie

Najważniejszą zasadą podczas wypełniania szafy dziecka ubraniami jest wybieranie odpowiedniego rozmiaru. W żadnym wypadku ubranka dla dzieci nie mogą być za małe, ponieważ będzie to ograniczało jego ruch. Dzieci potrzebują bardzo dużo aktywności fizycznej, więc ich garderoba powinna być wypełniona po brzegi ubraniami, które są przede wszystkim komfortowe w noszeniu. Zaleca się unikanie sztywnych materiałów takich jak jeans, które nie pozwalają na swobodę ruchów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/.

Comments are closed.