Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej kojarzone jest przede wszystkim z samochodami i ich posiadaczami – w Polsce prawo wymaga od posiadaczy samochodów wykupienia ubezpieczenia tego typu. Warto jednak wiedzieć, że OC może obejmować nie tylko pojazd, ale też być opcją dla nas samych. Jak to działa?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla posiadacza samochodu

Nie ma wątpliwości, że OC kojarzone jest przede wszystkim z samochodami. Jest to obowiązkowe ubezpieczenie, które musi być odnawiane co roku. Ubezpieczenie tego typu pozwala nam na pokrycie szkód wyrządzonych przez nas na drodze. Warto mieć na uwadze, że cena takiego ubezpieczenia nie jest stała i zależy od wielu czynników, wśród których wymienia się chociażby wiek i markę samochodu, pojemność silnika, ale również nasz staż za kierownicą, bezwypadkową jazdę czy też dodatkowe zniżki. Zniżki nabywamy wraz z wiekiem oraz stażem jako kierowcy, jak również za bezwypadkową jazdę samochodem. Ubezpieczenie OC może pokryć straty takie jak uszkodzenia innych samochodów, ale też leczenie osób pieszych potrąconych na drodze. Najtańsze OC znajdziemy przez sieć – dzisiaj nie musimy już tracić czasu na to, aby szukać najlepszych ofert w różnych biurach ubezpieczeniowych. Najlepsze oferty mamy pod ręką, w zasięgu kilku kliknięć myszką. 

Ubezpieczenie miejskie OC

Ciekawą opcją dla osób aktywnych i żyjących w dużych miasta jest ubezpieczenie miejskie OC. Obejmuje one wszelkie straty wyrządzone przez nas na skutek poruszania się rowerem, hulajnogą (również elektryczną), deskorolką, monocyklem czy segwayem. Podczas szybkich przejazdów przez miasto może zdarzyć się, że przypadkowo potrącimy pieszego czy zarysujemy samochód. W takich sytuacjach ubezpieczenie miejskie OC okaże się doskonałym rozwiązaniem, które pozwoli nam na pokrycie wyrządzonych strat. 

Comments are closed.