Firmy przeprowadzające remonty nawierzchni i zarządcy dróg muszą dbać o to, aby każdy odcinek był odpowiednio oznakowany. Zasady poruszania się na danym fragmencie drogi regulują urządzenia BRD – wszelkiego rodzaju znaki, tablice, pachołki, fale świetlne, wahadłowa sygnalizacja. Zasady oznakowania dróg szczegółowo opisane są w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 roku. Aby pionowe oznaczenie dobrze spełniało swoją rolę, musi być solidnie zamocowane do nawierzchni. Do stabilizacji znaków na drogach i przy nich służą specjalne bazy. Szczególnie dużym zaufaniem wśród osób odpowiedzialnych za oznakowanie dróg cieszą się bazy polskiego producenta. Czym charakteryzuje się podstawa drogowa Nicrobase? Sprawdź!

Solidna podstawa drogowa Nicrobase dla większego bezpieczeństwa

Znaki drogowe, pachołki, tablice inne oznaczenia pod wpływem silnego wiatru czy lekkiego uderzenia mogą zmieniać swoje położenie: przekrzywiać się, przesuwać i przewracać. Niestabilny znak będzie nieczytelny i może stać się przeszkodą na drodze zagrażającą bezpieczeństwu uczestników ruchu. Jeszcze do niedawna znaki unieruchamiane były przy pomocy worków z piaskiem, felg czy betonowych bloków. Dzisiaj prowizoryczne obciążenia ustępują miejsca funkcjonalnym bazom.

Podstawa drogowa Nicrobase wykonana jest z PCV. Materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne. Płaska, stabilna baza nie pęknie, jeśli najedzie na nią samochód i nie niszczeje pod wpływem długotrwałego kontaktu z wodą, promieniowaniem UV, wysoką i niską temperaturą. Bazy polskiego producenta wyposażone są w uniwersalne otwory montażowe, co zwiększa spektrum ich zastosowania. W podstawach można umieścić niemal każdy znak i tablicę, niezależnie od ich gabarytów. Co ważne, modułowa konstrukcja baz pozwala tworzyć z nich rozbudowane platformy przystosowane do wielkogabarytowych, ciężkich tablic.

Zastosowanie podstawy drogowej

Bazy oferowane przez polskiego producenta znajdują szerokie zastosowanie. Używane są nie tylko do mocowania znaków i tablic, ale również do:

  • wygradzania wzdłuż jezdni powierzchni wyłączonej z ruchu;
  • wydzielania nowych pasów ruchu;
  • zabezpieczenia placów budowy przy pomocy ażurowych ogrodzeń;
  • tworzenia oznakowania wzdłuż dróg, autostrad, linii kolejowych i lotnisk.

Comments are closed.

https://www.kronikatygodnia.pl/publikacje/28407 https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/