Konsumenci trafiają na reklamy na każdym kroku – kolorowe banery, plakaty czy ulotki kuszą promocyjnymi cenami i krzykliwymi kolorami. Jak jednak promować firmę w bardziej elegancki, jednak wciąż zauważalny i przyciągający wzrok sposób? Odpowiedź to pylony – solidne reklamy zewnętrzne o dużych rozmiarach.

Co to jest pylon reklamowy?

Pylon reklamowy to forma zewnętrznej promocji firmy. Zwykle ma duże rozmiary i kształtem przypomina wąską poziomą ścianę o wysokości większej niż szerokość, jednak na rynku dostępne są także wersje poziome, jednostronne, podświetlane czy naścienne. Głównym elementem jest szkielet ze stalowej ramy przymocowany na stałe do fundamentów. Na taką konstrukcję naklejany jest panel, z blachy aluminiowej malowanej proszkowo czy pleksi, który później będzie pełnił funkcję “ekranu”. Wzór wycinany jest na materiale takim jak styrodur o grubości od 10 mm do nawet 50 mm. W zależności od potrzeb wycięcia mogą być lakierowane dowolnym kolorem z palety RAL, a także zabezpieczone błyszczącą pleksją. Warto pamiętać, że pylony mogą być przytwierdzane do podłoża na stałe lub tymczasowo i wymagają określonej przestrzeni, aby postawić konstrukcję.

Gdzie wykorzystać pylony reklamowe?

Dzięki eleganckiemu designowi pylony reklamowe sprawdzą się w wielu przedsiębiorstwach. Najczęściej wybierane są przez stacje benzynowe, większe punkty sprzedaży czy inne lokale usługowe. Ze względu na opcję tymczasowego ustawienia konstrukcji świetnie sprawdzą się jako reklama sezonowych produktów. Dzięki wielkogabarytowej formie, wysokości nawet kilku metrów i opcji dodatkowego podświetlenia promowana firma będzie widoczna dla klientów przez całą dobę. Pylon może pełnić funkcję nie tylko reklamową, ale także informacyjną np. wskazywać kierunek do celu.

Pylony czy litery przestrzenne?

Obie z powyższych opcji gwarantują elegancką i nieszablonową reklamę. Pylon dzięki swoim znacznym gabarytom będzie mógł przekazać więcej informacji, nie tracąc przy tym czytelności. Decydując się na niego, warto jednak wziąć pod uwagę konieczność przygotowania odpowiedniej powierzchni, a także koszta wykonania. Litery przestrzenne będą natomiast tańsze i łatwiejsze w montażu, jednak zdecydowanie mniej widoczne. Takie znaki bardziej sprawdzą się jako dekoracja niż obiekt stricte informujący czy reklamujący.

Happy Island – producent pylonów

Agencja Happy Island to doświadczony producent materiałów marketingowych różnego typu. Od akcydensów, przez grafiki skrojone pod social media, aż po litery przestrzenne i pylony reklamowe – specjaliści z branży stale rozwijają swoje kompetencje, aby dostarczyć klientom jak najlepsze realizacje. Dzięki zastosowaniu niezawodnych technologii i najwyższej jakości metali produkty są nie tylko niezwykle wytrzymałe, ale także estetyczne. Inwestycja w pylon reklamowy od Happy Island to gwarancja skutecznej i widocznej reklamy, która na pewno wyróżni firmę na tle konkurencji.

Comments are closed.