Przydomowy taras to idealne miejsce wypoczynkowe – bliskość zieleni oraz możliwość relaksu na świeżym powietrzu sprawiają, że odzyskamy siły witalne! Wśród rekomendowanych rozwiązań podczas aranżowania tarasu wymienia się zadaszenie tarasu. Nowoczesne zadaszenie pozwoli nam na stworzenie przytulnego miejsca wypoczynkowego, osłoniętego przed palącym słońcem. 

Zadaszenie tarasu – znajdź inspiracje na miejsce wypoczynkowe!

Jakie zadaszenie tarasu wybrać, aby miejsce wypoczynkowe było dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb? Wśród najchętniej wybieranych wymienia się dzisiaj nowoczesne pergole ogrodowe. Zadaszenie tarasu w formie pergoli to strzał w dziesiątkę – konstrukcja nie tylko pozwoli na stworzenie dachu nad naszą głową, ale też urozmaici przestrzeń i pozytywnie wpłynie na jej estetykę. Konstrukcja pergoli wznoszona jest na elementach modułowych, aluminiowych i malowanych proszkowo – zastosowanie tej technologii pozwoliło na znaczne obniżenie wagi konstrukcji, jak również na jej zabezpieczenie przed działaniem wilgoci czy osadzaniem się rdzy. Na szczycie pergoli znajduje się dach wykonany z aluminiowych listew – listwy mogą obracać się wokół własnej osi, przez co sami decydujemy o ich pozycji oraz o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Pergola posiada zintegrowaną rynnę, a jej dach w pozycji zamkniętej skutecznie ochroni nas zarówno przed promieniowaniem UV, jak i przed deszczem.

Meble wypoczynkowe na tarasie

Zadaszenie tarasu to pierwszy krok do stworzenia wyjątkowego miejsca wypoczynkowego. Drugim jest wybranie odpowiednich mebli ogrodowych. Producenci proponują nam przede wszystkim wysokiej jakości meble technorattanowe – są one trwałe, eleganckie, odpowiednio zabezpieczone przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. 

Comments are closed.