Wygodny komplet wypoczynkowy to podstawa w salonach i pokojach dziennych. Zestaw taki będzie punktem centralnym w przestrzeni wypoczynkowej i miejscem, gdzie gromadzą się nasi bliscy. Jaki zestaw wypoczynkowy wybrać, by cieszyć się wygodą? Na co zwracać uwagę podczas zakupu mebli tego typu?

Jak tworzone są komplety wypoczynkowe?

Praktycznie nieograniczony wybór kompletów wypoczynkowych sprawia, że możliwe jest zakupienie sofy dopasowanej do potrzeb, wnętrza. Komplety wypoczynkowe mogą składać się z dwóch sof i fotela, pojedynczej sofy i fotela, możliwe jest też zakupienie samej sofy narożnej. Komplety wypoczynkowe opierają się najczęściej na stelażach z płyt meblowych, które nie odkształcają się, nie są podatne na działanie wilgoci. Wewnątrz kanap i foteli znajdują się sprężyny oraz miękkie pianki tapicerskie, które zapewniają komfort użytkownikom. Okrycie mebli to tapicerki – mogą być one wykonane z tkanin bawełnianych, syntetycznych, weluru, skór naturalnych, skór syntetycznych. Istotne jest, by tapicerka była zabezpieczona przed ścieraniem, wnikaniem kurzu i by możliwe było jej pranie chemiczne. Tapicerki dostępne są w pełnej palecie kolorów.

Komplety wypoczynkowe z funkcją relaks

Wśród wielu propozycji na wygodny komplet wypoczynkowy, warto zwrócić uwagę na fotel z funkcją relaksu. Modele mebli tego typu wizualnie nie różnią się od klasycznych mebli, posiadają jednak funkcje, które zaskoczą. Fotele z funkcją relaks mają wysuwane zagłówki i podnóżki, które znacząco podniosą poziom wypoczynku. Dzięki przemyślanej konstrukcji mebli tego typu, wraz z wysuwaniem się podnóżków, fotel nieznacznie odchyla się do tyłu, co pozwala na przybranie półleżącej pozycji. Dzięki temu fotel idealnie nadaje się do popołudniowych drzemek!

Comments are closed.