Lato to najlepszy czas na to, by spędzać wolne chwile w ogrodzie czy na tarasie. Nie trzeba wiele, by taka przestrzeń zmieniła się nie do poznania. Komplet ogrodowy z sofą to uniwersalne rozwiązanie, kiedy szukamy mebli trwałych i praktycznych. Jakie zestawy polecają projektanci?

Trwały komplet ogrodowy z sofą

Nie ma wątpliwości, że meble ogrodowe powinny być jednocześnie eleganckie i trwałe. Współcześnie bez większego problemu znaleźć można komplet ogrodowy z sofą, który sprawdzi się zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie. Nowoczesny komplet ogrodowy z sofą może być wykonany z technorattanu – kolekcje technorattanowe są cenione od wielu lat i chętnie wykorzystywane w polskich ogrodach. Meble z technorattanu posiadają lekkie, aluminiowe stelaże, które zabezpieczone są przed działaniem wilgoci, ścieraniem, odkształcaniem. Okrycie mebli tego typu tworzy plecionka syntetyczna, której nieporowata struktura nie wchłania brudu, wilgoci, nie jest podatna na promieniowanie UV i nie płowieje. Komplet ogrodowy z sofą z tego tworzywa sprawi, że miejsce wypoczynkowe będzie chętnie odwiedzane przez domowników.

Jak chronić komplet ogrodowy z sofą?

Meble technorattanowe warto odpowiednio zabezpieczać na czas jesieni i zimy. To rekomendowana metoda, by meble takie zachowały doskonały wygląd na szereg lat. Komplet ogrodowy z sofą warto osłaniać przy pomocy dedykowanych pokrowców ogrodowych. Pokrowce tworzone są z materiałów o wysokiej odporności na ścieranie – zazwyczaj są to tkaniny poliestrowe. Gruby splot sprawia, że pokrowce świetnie chronią przed uszkodzeniami czy osiadaniem kurzu. Struktura tkaniny przepuszcza powietrze, co pozwala na zahamowanie kondensacji wilgoci na powierzchni mebla. Pokrowce uzupełnia się o niewielkie ściągacze, by tkanina lepiej przylegała do mebla.

Comments are closed.