Sypialnia do czego służy wszyscy wiedzą. Tak samo jak wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że musi ona być urządzona w odpowiedni sposób. Nie można również zapominać o tym, że wszystkie domowe sypialnie powinny zostać ulokowane w odpowiednich miejscach. Dlaczego?

Sypialnie a strony świata

Może komuś wyda się to przesadą, ale tego rodzaju pomieszczenia powinny zostać ulokowane względem stron świata. Będzie to miało w przyszłości wpływ na długi i zdrowy sen. Idąc tym tropem, warto zadbać o to, aby wszystkie sypialnie (również te dzieci) usytuowane były po południowej stronie domu. Pomieszczenia zostaną w odpowiedni sposób nasłonecznione. Nie trzeba będzie się jednak przejmować tym, że będzie w nich zbyt upalnie – co jest ważne w okresie letnim. Do tego będzie można być pewnym tego, że w okresie zimowym sypialnia będzie w stanie się nagrzać, chociażby przy pomocy promieni słonecznych.

Osoby, które wolą dłużej pospać, powinny jednak zdecydować się na to, aby swoją sypialnię umieścić po zachodniej stronie domu. Wtedy będzie można mieć pewność, że promienie słoneczne tak agresywnie nie będą wdzierać się do domu. 

Ranne ptaszki powinny umieścić swoją sypialnię po wschodniej stronie domu. Promienie słoneczne, które pojawią się o poranku będą dodatkową motywacją do tego, aby ruszyć się z łóżka. 

Sypialnia umieszczona po stronie północnej będzie bardzo ponurym pomieszczeniem. Należy więc unikać takich rozwiązań, ponieważ będzie to miało wpływ nie tylko na komfort nocnego wypoczynku, ale także na panujący nastrój w ciągu dnia. 

Comments are closed.