Aby taras był miejscem idealnym do odpoczynku, warto zadbać nie tylko o wygodne meble, ale również funkcjonalny parasol ogrodowy, który osłoni przed silnym słońcem. Szukając parasola, zwracajmy uwagę na to, jak wiele punktów regulacji posiada dany model oraz w jaki sposób zbudowana jest czasza.

Parasol, który wzbogaci przestrzeń

Nowoczesne parasole ogrodowe zachwycają funkcjonalnością, trwałością i elegancją – doskonale sprawdzają się one w przestrzeniach minimalistycznych, rustykalnych czy skandynawskich. Parasole takie tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia – uwagę zwracają przede wszystkim czasze z tkanin technicznych, które nie płowieją nawet po wielu latach użytkowania. Parasole posiadają również liczne punkty regulacji, w tym ruchomą stopę, które pozwalają na rotowanie konstrukcji oraz precyzyjne ustawienie kąta padania cienia. Wybierając parasol, warto zwrócić uwagę na podstawę – do wyboru są podstawy do wkopania w ziemię, jak również podstawy na tarasy i balkony. Szeroki wybór parasoli ogrodowych znaleźć można na stronie gardenspace.pl.

Jak prawidłowo dbać o parasole?

Aby wybrane parasole przez wiele lat zachwycały swoim nieskazitelnym wyglądem, warto zadbać o ich odpowiednią ochronę poza sezonem letnim oraz w okresach przedłużającej się nieobecności w domu. Pozostawienie parasoli na czas jesieni i zimy na tarasie czy w ogrodzie grozi nie tylko ich uszkodzeniem, ale również wnikaniem kurzu, płowieniem tkanin. Rozwiązaniem tego problemu są pokrowce ogrodowe, które skutecznie osłonią parasole przed wilgocią, osiadaniem kurzu czy promieniowaniem UV. Pokrowce tworzone są z trwałych tkanin technicznych – ich regularne stosowanie znacząco wydłuży żywotność parasoli, ale też mebli ogrodowych.

Comments are closed.