Chyba nie sposób policzyć wszystkich osób, które na co dzień pracują w Niemczech. Oczywiście, nie jest tu mowa o samych Niemcach, ale głównie o Polakach. To właśnie naszych rodaków może interesować temat – zwrot podatku z Niemiec.

Rozliczenie z urzędem skarbowym

Tak samo, jak to jest w Polsce, tak również w Niemczech nigdy nie można zapomnieć o tym, aby na czas rozliczyć się z urzędem skarbowym. Może wydawać się to nieco utrudnione, ale ze spokojem – wszystko uda się ogarnąć. Pierwsze, o czym należy pamiętać to dokumenty, które zawsze trzeba gromadzić (aczkolwiek dużą ilość osób tego nie lubi). To na ich podstawie będzie można się rozliczyć, a potem oczekiwać na zwrot podatku z Niemiec. Decydując się na rozliczenie z biurem rachunkowym, można sobie nieco tą kwestię ułatwić, bowiem to oni będą załatwiać wszystko w imieniu swojego klienta. 

Czas na zwrot podatku z Niemiec

Tak, dokumenty zostały już złożone i pozostało teraz tylko oczekiwać na pieniądze, które powinny napłynąć ze strony niemieckiej. Ze złożonej deklaracji podatkowej wynika, że suma ta jest niemała. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zwrot pieniędzy może nastąpić w ciągu kilku miesięcy od daty złożenia wniosku. Warto również nadmienić to, że wszystko zależne jest też od tego, z jakim dokładnie urzędem i zawodem ma się do czynienia. Przykładowo – Finanzamt Oranienburg, który zajmuje się pracownikami budowlanymi. przewiduje nawet do sześciu miesięcy na to, aby móc rozliczyć dokładnie wszystkie napływające deklaracje podatkowe. 

 

Comments are closed.