Jeszcze zanim można pożegnać się z zimą, projektanci mody przygotowują propozycje garderoby na sezon letni. Są to zarówno sukienki, jak i szorty, spódniczki czy stroje kąpielowe. Wybierając się na wczesny urlop, jeszcze przed sezonem wakacyjnym można już zakupić ubrania zgodne z trendami na lato. Jakie są najpiękniejsze fasony strojów kąpielowych w sezonie letnim? O czym należy pamiętać wybierając strój kąpielowy do konkretnych aktywności? Jakie części garderoby mogą stanowić harmonijne uzupełnienie stylizacji ze strojem kąpielowym? Warto zawczasu przygotować sobie różne warianty wakacyjnych połączeń, tak aby na wakacjach zająć się po prostu odpoczynkiem.

Najmodniejsze stroje kąpielowe w sezonie letnim

W aktualnym sezonie najpopularniejsze na wybiegach były stroje jednoczęściowe, bogato zdobione, często z falbankami i kolorowymi aplikacjami. Oczywiście nie wyparły one całkowicie bikini, które nadal jest bardzo popularnym wyborem. Na wybiegach królowały stroje plażowe, idealne do opalania się na brzegu basenu lub nad akwenem. Mają one przede wszystkim funkcję estetyczną, jednak słabo nadają się do uprawiania sportu, jakim jest pływanie. Należy jednak pamiętać aby stroje kąpielowe dopasowywać nie tylko do aktualnie panujących trendów, ale by również do sylwetki noszącej tak by podkreślały atuty jej figury. Nawet najpiękniejszy strój kąpielowy nie będzie wyglądał dobrze, jeśli nie zostanie dopasowany do sylwetki lub będzie podkreślał mankamenty figury.

Strój do opalania czy też strój do pływania?

Stroje kąpielowe na wybiegach projektantów, czy w ofercie sklepów sieciowych, to przede wszystkim stroje do opalania – są piękne, bogato zdobione i podkreślają figurę noszącej osoby. Nie są jednak zbyt wygodne w czasie pływania – chyba że jest to jedynie rekreacyjne pluskanie się w basenie, aby szybciej się opalić. Stroje do pływania na większe odległości nie są zbyt zdobne, maksymalnie zwiększają opływowość ciała. Stroje tego typu należy kupować w sklepach ze sprzętem sportowym.

Czym uzupełnić stylizację ze strojem kąpielowym, aby była ona wygodna i piękna?

Nad basen czy na plażę warto zabrać nie tylko atrakcyjny strój kąpielowy, ale również pareo, które w razie konieczności można przewiązać w biodrach lub zarzucić na ramiona. Równie ważne jest nakrycie głowy – kapelusze z szerokim rondem ochronią głowę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi i przegrzaniem, a także uchronią włosy przed zniszczeniem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie stroje kąpielowe.

Comments are closed.