Ultradźwięki to technologia, która od dawna gości w gabinetach medycyny estetycznej. Wykorzystuje się ją w różnych zabiegach odmładzających na twarz i ujędrniających na całe ciało. Jak większość technologii, ultradźwięki również ewoluowały. Lifting HIFU to nowoczesny zabieg odmładzający, który wykorzystuje skoncentrowaną falę ultradźwiękową, docierającą aż do trzech warstw w głąb skóry. Zastosowanie tej technologii pozwala na widoczną poprawę napięcia skóry już po jednym zabiegu. Wyjaśniamy, na czym polega lifting HIFU.

Czym się wyróżnia technologia HIFU? Jakie ma zastosowanie?

HIFU to skrót od angielskich słów high-intensity focused ultrasound, czyli fala ultradźwiękowa o wysokiej częstotliwości. Jego celem jest przede wszystkim poprawa napięcia skóry poprzez pobudzenie produkcji kolagenu. Skoncentrowane ultradźwięki docierają aż do trzech warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Zabieg stymuluje procesy regeneracyjne, prowadzące do ujędrnienia i poprawy napięcia skóry, a jednocześnie redukuje depozyty tkanki tłuszczowej, przyczyniając się do wyszczuplenia i wysmuklenia twarzy.

Efekty, jakie można uzyskać podczas liftingu HIFU to przede wszystkim:

  • poprawienie napięcia skóry,
  • spłycenie zmarszczek,
  • wymodelowanie owalu twarzy,
  • odmłodzenie twarzy, szyi i dekoltu,
  • likwidacja podwójnego podbródka,
  • podniesienie łuku brwiowego,
  • podniesienie opadającej powieki,
  • redukcja tzw. chomików (opadających policzków).

Lifting HIFU – przebieg zabiegu

Zabieg HIFU na twarz wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Dla komfortu Pacjenta przed użyciem ultradźwięków możliwe jest zastosowanie kremu znieczulającego. Następnie lekarz przykłada do skóry pacjenta urządzenie emitujące skoncentrowaną energię. W tym celu sięga po kartridże działające na odpowiedniej głębokości – w zabiegach na twarz nie powinny one przekraczać 4 mm.  

Technologia HIFU wywołuje zarówno efekt termiczny, jak i mechaniczny. Podczas kontaktu ultradźwięków z tkanką dochodzi do jej podgrzania do temperatury 60–70°C, co prowadzi do zjawiska koagulacji. Jednocześnie w komórkach skóry wytwarzają się pęcherzyki gazu, które powodują wzrost ciśnienia i kontrolowane uszkodzenie tkanki. W efekcie dochodzi do stopniowej regeneracji leczonego obszaru. Co ważne, podczas liftingu HIFU warstwa naskórkowa pozostaje nienaruszona.

Pozytywne efekty można osiągnąć już po jednym zabiegu HIFU, trzeba jednak liczyć się z tym, że proces wytwarzania nowego kolagenu wymaga czasu, stąd najlepszych rezultatów można spodziewać się dopiero po 3–6 miesiącach. W niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie powtórnego zabiegu po kilku miesiącach dla pogłębienia efektów.

Gdzie można skorzystać z zabiegu HIFU?

Lifting HIFU dedykowany jest osobom, którym zależy na mało inwazyjnym, a jednocześnie skutecznych odmłodzeniu twarzy. Wiele gabinetów kosmetycznych oferuje obecnie zabiegi ultradźwiękowe. Na terapię z użyciem zaawansowanej technologii HIFU najlepiej jednak jest wybrać się do sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, gdzie tego rodzaju procedury wykonywane są przez lekarzy i wykwalifikowanych kosmetologów. Lifting HIFU znajduje się m.in. w ofercie Kliniki La Perla SPA Rzeszów. Więcej propozycji znajdziesz na stronie Find Beauty Expert.

Comments are closed.