Zabieg, jakim jest przeszczep włosów, jest wykonywany z pomocą innowacyjnych technologii i zaawansowanej wiedzy medycznej. Nowoczesne metody zabiegowe umożliwiają zwiększenie skuteczności transplantacji. Taka procedura opiera się na pobieraniu mikroszczepów, które następnie są umieszczane w otworach wykonanych w skórze głowy. Staranność i precyzja zwiększa szanse na przyjęcie się przeszczepu cebulek włosów, co umożliwia poprawę objętości fryzury. Co warto wiedzieć o tym zabiegu? Gdzie powinno się rozważyć poddanie się omawianej procedurze?

Przeszczep włosów — kto decyduje się na taki zabieg?

Przeszczep włosów uznawany jest za zabieg medycyny estetycznej, z którego korzystają osoby borykające się z różnymi rodzajami łysienia. Wiele nowoczesnych metod jest dedykowanych pacjentom, u których stwierdzono postępujące łysienie androgenowe. Mowa tutaj zarówno o mężczyznach, jak i kobietach. Przyczyną wypadania włosów w takim przypadku jest zaburzona gospodarka hormonalna i nadwrażliwość mieszków włosowych na wspomniane androgeny.

 

Innym powodem łysienia, który również kwalifikuje się do wykonania przeszczepu włosów, jest utrata owłosienia w wyniku uszkodzeń mechanicznych, poparzeń, czy urazów głowy. Przyczyną może być także nadmierna ekspozycja na promieniowanie, które może uszkadzać mieszki włosowe i osłabiać włosy. Przeszczep włosów to także zabieg wykonywany u osób, u których pojawiły się stany zapalne i infekcje skóry. W ich wyniku włosy również mogą wypadać. Po wyleczeniu stanu zapalnego można skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej w celu zaplanowania przebiegu całego przeszczepu.

 

Utrata owłosienia nie tyczy się tylko i wyłącznie głowy. Ten problem może dotyczyć także ubytków występujących w okolicy brwi, brody oraz wąsów. Niektórzy pacjenci są zainteresowani przeszczepem, który umożliwi im odzyskanie rzęs, a tym samym poprawę naturalnego wyglądu.

Rekonwalescencja po zabiegu przeszczepu włosów

Cały zabieg polegający na przeszczepieniu graftów jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Zarówno przygotowanie, przebieg, jak i rekonwalescencja po nim jest mniej uciążliwa w porównaniu z typową, tradycyjną procedurą chirurgiczną. Warto nadmienić, że po zabiegu pacjent może powrócić do domu i zająć się swoją codzienną aktywnością.

 

Po konsultacji medycznej z lekarzem w pierwszej kolejności pobierane są mieszki włosowe — najczęściej z tyłu głowy. Jeśli nie ma takiej możliwości, pobiera się je z klatki piersiowej lub z pleców. W tym celu stosuje się nowoczesne i bardzo precyzyjne urządzenia, które ułatwiają wyjęcie mieszka włosowego, ale bez jego uszkodzenia. Następnie ostra krawędź urządzenia nacina delikatnie skórę, by ułatwić wsunięcie mieszka w skórę głowy i jego osadzenie. Wspomniane otwory są niewielkie — nie są to duże, chirurgiczne nacięcia, które mogą powodować powstawanie blizn i wydłużają okres zdrowienia.

 

Po przeprowadzeniu zabiegu pacjenci są informowani o tym, jak postępować w okresie rekonwalescencji, by wzmocnić efektywność całej procedury i przyspieszyć proces gojenia.

 

Tak wykonany zabieg powoduje, że drobne ranki bardzo szybko się goją, a ewentualne ślady będące efektem transplantacji przestają być zauważalne w ciągu kilku najbliższych miesięcy po zabiegu. Można zatem zaznaczyć, że rekonwalescencja przebiega szybciej i nie jest tak uciążliwa, czy dotkliwa.

Gdzie warto zdecydować się na przeszczep włosów?

Wybór lekarza medycyny estetycznej, jak i kliniki jest bardzo istotny w przypadku nowoczesnego zabiegu, jakim jest przeszczep włosów. To ważne, by lekarz miał odpowiednie, udokumentowane doświadczenie, jak i dostęp do najnowszych technologii umożliwiających transplantację włosów. Dużą rolę odgrywają tutaj zatem jego kwalifikacje, ale i reputacja samej kliniki oraz opinie na jej temat. Istotne jest ponadto podejście do samego pacjenta, rzetelnie, holistycznie przeprowadzona konsultacja wstępna i przedstawienie planu działania. Jeśli poszukujesz kliniki, która podejmie się takiego zabiegu, umów się na konsultację w Klinice Novoderm w Łodzi.

Comments are closed.