Miejscowa otyłość to problem, który dotyczy wielu osób i o dziwo nie tylko tych z nadwagą. Jest to określenie dla opornej tkanki tłuszczowej, która gromadzi się w takich miejscach, jak uda czy brzuch. Przedstawiamy skuteczne zabiegi na miejscową otyłość.

Co to jest miejscowa otyłość?

Miejscowa otyłość to rodzaj otyłości, w którym nadmiar tkanki tłuszczowej gromadzi się w określonych obszarach ciała, zazwyczaj w okolicy brzucha, ud i bioder. Lokalne otłuszczenia mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca i cukrzyca. Miejscowa otyłość może pojawić się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. I paradoksalnie jest to najczęściej problem osób o prawidłowej masie ciała lub lekkiej nadwadze.

Aby zapobiegać miejscowej otyłości, ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia, w tym regularna aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie. Lokalne otłuszczenia często są oporne wobec tradycyjnych metod odchudzania i mimo starań nadmiar tkanki tłuszczowej może nadal stanowić problem mimo zdrowego trybu życia. Dlatego warto wspomagać się skutecznymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, które polegają na stymulacji głębokich tkanek, uszkadzając komórki tłuszczowe i stymulując ich usuwanie.

Skuteczne zabiegi na oporną tkankę tłuszczową

Jeśli zmagasz się z miejscową otyłością i pragniesz się jej skutecznie pozbyć, specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach mają dla Ciebie sprawdzone zabiegi modelowania sylwetki, które doskonale radzą sobie z oporną tkanką tłuszczową. Są to nieinwazyjne terapie, wykorzystujące najnowsze technologie, które z powodzeniem zastępują zabiegi chirurgiczne.

Zabieg urządzeniem Onda

Urządzenie Onda wykorzystuje nowatorską technologię mikrofal Coolwaves™. Technologia ta wykazuje wysokie powinowactwo do tkanki tłuszczowej, dzięki czemu przyczynia się do znacznego wyszczuplenia danego obszaru ciała. Aż 80% emitowanych fal trafia prosto w komórki tłuszczowe. Dociera więc bezpośrednio w źródło problemu związanego z miejscową otyłością, skutecznie go eliminując. Onda posiada dwie głowice: o płytkim działaniu (umożliwia redukcję tkanki tłuszczowej odpowiedzialnej za powstawanie cellulitu) oraz o głębokim działaniu (umożliwia redukcję lokalnych otłuszczeń i kompleksowe modelowanie sylwetki).

Endermologia

Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów modelujących. Polega na intensywnym masowaniu ciała przy pomocy elektronicznie sterowanych rolek, które poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale także względem siebie. W efekcie skóra jest mocno ugniatana w różnych kierunkach, co wpływa na mobilizację wewnętrznych procesów regeneracyjnych oraz stymulację organizmu do usuwania tkanki tłuszczowej. Endermologię wykonuje się w serii zabiegów i często łączy się z innymi procedurami w ramach terapii łączonych, które działają wyjątkowo skutecznie na miejscową otyłość.

Lipoliza iniekcyjna

Zabieg ten polega na bezpośrednim wstrzyknięciu do tkanki tłuszczowej dwóch substancji całkowicie bezpiecznych dla ludzkiego organizmu, ale bezwzględnych dla komórek tłuszczowych: roztworu fosfatydylocholiny oraz deoksycholanu. Pod wpływem zastosowanego preparatu adipocyty pękają, a uwolniony z nich tłuszcz przechodzi z krwi do wątroby, gdzie jest rozkładany i następnie wydalany. Zabieg trwa około 15 minut, a jego pełne efekty widoczne są po kilku miesiącach. Lipoliza umożliwia trwałe usunięcie miejscowej otyłości. Aby utrzymać efekty, należy przestrzegać zdrowego stylu życia.

Więcej na temat walki z miejscową otyłością dowiesz się od specjalistów z katowickiej Kliniki Miracki – zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/Comments are closed.