Szeroki wybór nowoczesnych łóżek sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji może być problematyczne. Łóżko powinno nie tylko dawać możliwość odpoczynku, ale też wpływać na estetykę przestrzeni sypialni. O czym pamiętać podczas kupowania łóżka?

Koniecznie dopasuj stelaż!

Wybór łóżka nie powinien być przypadkowy. Szeroki wybór daje jedna możliwość dopasowania produktu do potrzeb. Na rynku dostępne są łóżka z zagłówkami, wewnętrznymi komorami. Elementem niezwykle ważnym w konstrukcji łóżka jest stelaż. Podtrzymuje on materac, zapewnia większą stabilność dla konstrukcji. Stelaże do łóżka 80×200tworzone są z trwałych materiałów, w tym z elastycznych listewek, które delikatnie uginają się, przyjmując ciężar użytkownika. Stelaże do łóżka 90×200 pozwalają na podniesienie komfortu snu, co a niebagatelny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Warto wiedzieć, że stelaże kupowane są oddzielnie – koniecznie pamiętajmy o tym elemencie podczas kupna wymarzonego łóżka!

Wygodny materac to niezbędnik!

Aby zagwarantować sobie wygodny sen, konieczne jest zadbanie o kupno odpowiedniego materaca. Materac powinien być dopasowany przede wszystkim do wagi użytkowników – materace dostępne są w kilku wariantach twardości. Wnętrze materaca wypełniają odpowiednio dopasowane struktury. Najpopularniejszymi modelami są materace bonellowe oraz kieszeniowe – zastosowane w nich sprężyny doskonale amortyzują ciało, zapewniając wygodę snu. Materace uzupełniane są również o warstwy specjalistycznych pianek, np. piankę wysokoelastyczną czy piankę termoelastyczną, która mięknie pod wpływem ciepła ludzkiego ciała. Ciekawym rozwiązaniem są materace wyposażone w warstwę lateksu – lateks rekomendowany jest przede wszystkim dla alergików, gdyż ich struktura hamuje namnażanie się roztoczy.

Comments are closed.