Kupno okien jest niezwykle ważnym etapem budowy domu. Od jakości stolarki okiennej zależy bardzo wiele: komfort cieplny, bezpieczeństwo domowników, wysokość rachunków za ogrzewanie, klimat panujący w pomieszczeniach, estetyka fasady i wnętrz. Każda osoba wybierająca nowe okna ma dwa rozwiązania: wybrać produkty dostępne w salonie lub zamówić okna na wymiar bezpośrednio u producenta. Jakie zalety i wady mają oba rozwiązania?

Niedrogo i szybko: standardowe okna

Największą zaletą gotowych okien jest ich dostępność. Okna dostępne w salonach można kupić „od ręki”, co usprawnia prace remontowe. W ofercie dobrych sklepów znajdziesz szeroki wybór okien w standardowych rozmiarach, więc znalezienie modelu idealnie współgrającego z wymiarami otworów okiennych nie będzie stanowiło problemu. Możesz wybierać spośród solidnych, a zarazem efektownych modeli z ramami z uniwersalnego PCV, chłodnego aluminium i naturalnego drewna, zaprojektowanych w technologii pasywnej i wzmocnionych systemami antywłamaniowymi. Co ważne, standardowe okna sprzedawane w regularnej ofercie są znacznie tańsze niż modele produkowane na zamówienie.

Okna na wymiar skrojone na miarę Twojego domu

Okna na wymiar często wybierane są przez osoby realizujące projekt domu z nietypowymi przeszkleniami oraz klientów mających ściśle sprecyzowane oczekiwania. Okna wykonywane według indywidualnych wytycznych mają dokładnie takie parametry, na jakich zależy klientowi. Mogą być wzbogacone o dodatki podnoszące ich jakość, na przykład zaawansowane systemy ryglowania czy systemy sterowania smartfonem. Okna produkowane na wymiar są droższe niż modele z regularnej sprzedaży, a czas oczekiwania na realizację zamówienia jest w tym przypadku dłuższy.

Comments are closed.

https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/ diopieknanr5.pl https://zycie.pl/artykul/kary-za-brak-ubezpieczenia/1233172