Salon jest pokojem reprezentacyjnym. Chcemy, by wyglądał elegancko i jednocześnie był przytulny. Kwiaty są idealnym sposobem na uzyskanie gustownej i jednocześnie nastrojowej przestrzeni. Jak wybrać kwiaty, które będą pasowały do pokoju dziennego?

Salon bez storczyka?

Storczyki to niezwykle efektowne rośliny, których kolorystyka oraz ilość kwiatów zachwyci nie jedną osobę. Są to kwiaty, które idealnie sprawdzą się w salonie.

Storczyka warto postawić w miejscu bardzo wyeksponowanym. Komoda lub stolik kawowy będą wyglądały ciekawie i kolorowo, gdy stanie na nich kwitnący storczyk. Warto również udekorować storczykami parapet. Trzeba jednak pamiętać, że lubią rozproszone światło, więc nadają się na parapety okien wschodnich oraz południowo-zachodnich.

Storczyk musi być odpowiednio wyeksponowany. Idealne są donice lechuza z systemem nawadniania, które są proste i surowe, co pozwala podkreślić tajemniczy urok kwiatów.

Ach, te kaktusy!

Kaktusy mają równie wielu zwolenników, co przeciwników. Są to jednak kwiaty, które wzbudzają żywe emocje.

Na początek trzeba wspomnieć, że kaktusy są bardzo różnorodne. Mogą mieć potężne kolce, jak i piękne kwiaty, które pojawiają się w miesiącach jesiennych i zimowych (grudnik). Pięknie wyglądają w szklanych słojach lub wielkich glinianych misach. Wielokwiatowe kompozycje są zaskakujące i niebanalne.

Nie bez znaczenia jest również to, że kaktusy oraz sukulenty nie są kłopotliwe w uprawie. Są to idealne kwiaty dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z zielonym mieszkaniem lub osób, które nie są w stanie pamiętać o systematycznym dbaniu o rośliny.

Na podłodze

Kwiaty w salonie mogą stać na parapetach, komodach czy wisieć na ścianach. Warto jednak zadbać, by wyjątkowo piękne i duże egzemplarze wyeksponować na podłodze.

Do postawienia na podłodze idealnie nadają się palmy, beniaminek, czy wyjątkowo efektowna monstera dziurawa, której liście są imponujące. Ziemiokulkas ziemiolistny jest kwiatem dla osób, które zapominają o regularnym podlewaniu. W białej donicy lechuza sprawdzi się w kompozycjach parapetowych, jak i podłogowych.

Zawsze żywe!

Jeszcze do niedawna osoby, które są zapominalskie decydowały się na kwiaty sztuczne, które dziś do złudzenia przypominają żywe. Na szczęście dziś inteligentne donice lechuza pozwalają na bezstresową pielęgnację nawet najbardziej wymagających roślin.

Donice lechuza mają przemyślany system nawadniający, który pozwoli na utrzymanie prawidłowej wilgoci w każdej z roślin. Dzięki temu nie musimy obawiać się przelania, które doprowadzi do gnicia roślin lub przesuszenia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.

ssies.pl fect-meble.pl lerliteargentina.com